Lazareth LM 847 ابر موتورسیکلت فرانسوی

موتورسیکلت ها به عنوان یکی از مهیج ترین وسایل حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرند، ابعاد کوچک، سرعت بالا، وزن کم و قابلیت عبور از محیط های کوچک از جمله مواردی هستند که موتورسیکلت ها را به یکی از پرطرفدارترین وسایل حمل و نقل شهری تبدیل کرده است.

اما نباید فکر کنیم که برای موتورسیکلت ها هیچ محدودیتی وجود ندارد! محدودیت در زمینه قدرت و شتاب یکی از محدودیت های پیش پای این وسایل است. برای مثال عرضه موتورسیکلت ها با توان بیشتر از ۱۰۰ اسب بخار در فرانسه ممنوع است. همچین قوانینی در بسیاری از مواقع باعث می شود که تولیدکنندگان محصولات خود را محدود و در چهارچوب قانون طراحی کنند.

این شرایط طرفداران صنعت موتورسیکلت را به سمت دور زدن قانون تشویق می کند. آن ها برای خلاصی از محدودیت ها دست به ایجاد راه حل های مختلفی می زنند. Ludovic Lazareth یکی از همین افراد است که تجربه های زیادی در طراحی وسایل نقلیه برپایه موتورسیکلت دارد.

این طراح خلاق فرانسوی در آخرین پروژه خودش، دست به طراحی یک ابرموتور سیکلت با استفاده موتور ۴۷۰ اسب بخاری هشت سیلندر مزراتی زده است.شاید بهتر است طراحی او را اینگونه بیان کنیم؛ این موتورسیکلت ابتدا یک موتور ۴۷۰ اسب بخاری بوده است که با تعبیه شدن قطعات جانبی تبدیل به یک وسیله نقلیه گشته است. این موتور فوق العاده از چهارچرخ تشکیل شده است.
چرخ های اضافه از یک سو به عنوان واسطه انتقال این قدرت عظیم و از سوی دیگر برای دور زدن قوانین موجود در مورد موتورسیکلت ها (دارای دو چرخ) برای LM 847 در نظر گرفته شده اند. به هر حال در کلیت ساختار این موتور، اختراع ویا نوآوری ای نمی بینیم چرا که سال ها پیش شاهد نصب یک موتور V10 مربوط به دوج وایپر بر روی شاسی چهارچرخ مشابهی توسط دوج بودیم.
اما با این حال طراحی فوق العاده و قدرتمند این موتور سیکلت توانسته همه را به وجد بیاورد و در دنیا جنجال بسیاری بیافریند. نظر شما درباره خلاقیت این فرد در دور زدن فانون مثبت است؟

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

یک پاسخ

  1. مرداد ۱۳, ۱۳۹۶

    […] – ابر موتورسیکلت فرانسوی […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *